Форум ОХОТА и РЫБАЛКА

Все об ОХОТЕ и РЫБАЛКЕ
Текущее время: Чт мар 21, 2019 1:26 amЧасовой пояс: UTC + 2 часа


Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 4 ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Проект Правил організації та здійснення підводного полювання
СообщениеДобавлено: Вт фев 07, 2012 1:42 pm 
Не в сети
Следопыт
Следопыт
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Чт мар 01, 2007 4:33 pm
Сообщения: 34468
Изображения: 2
Откуда: г.Киев Клуб "Охота и Рыбалка"
Проект Правил організації та здійснення підводного полювання в Україні, опрацюваний робочою групою у складі О. Плясецького і М. Філіпенка та обговорений на Інтернет-порталі «ПОДВОХ.НЕТ» (http://podvoh.net)


Прем’єр міністру України
М.Я. Азарову


Шановний Микола Яновичу!

Значною проблемою в реалізації громадянами свого права на користування водними живими ресурсами є нормативна неврегульованість відповідного питання, що в свою чергу призводить до постійних зловживань контролюючими органами.

Особливо показовим прикладом у відповідній сфері є неврегульованість питання здійснення підводного полювання у внутрішніх водоймах України, що постійно призводить до непорозумінь з контролюючими інстанціями.

Відсутність чіткої нормативної бази створює умови, при яких територіальні органи Держрибінспекції незаконно вводять різноманітні дозвільні документи, різні посвідчення та встановлюють власні правила, які регламентують здійснення підводного полювання.

Унормування відповідної сфери любительського та спортивного рибальства встановить не лише умови цивілізованого користування водними живими ресурсами, а й забезпечить посилення охорони та відтворення водних живих ресурсів.

Відтак, представниками різних громадських організацій, ЗМІ та Інтернет-порталами була створена робоча група, до якої ввійшли підводні мисливці та представники громадських об’єднань з усієї країни.

Протягом вересня - жовтня 2011 року робочою групою було напрацьовано проект Правил організації та здійснення підводного полювання в Україні, який шляхом громадського обговорення на Інтернет-порталі «ПОДВОХ.НЕТ» (http://podvoh.net) здобув схвалення значної частини підводних мисливців, а саме понад 2000 чоловік.

Відтак, з огляду на зазначене, просимо Вас, доручити Агентству рибного господарства України опрацювати спільно з керівництвом робочої групи у складі О.В. Плясецького та М.Філіпенка проект Правил організації та здійснення підводного полювання в Україні та подати на затвердження Кабінету Міністрів України узгоджений проект постанови про затвердження відповідних правил з урахуванням змін, які необхідно внести до діючих нормативно-правових актів.

Інформацію щодо опрацювання проекту правил просимо направити за адресою: м. Київ, вул. Червоноармійська 94, кВ.73.

Зв’язатись з представниками робочої групи можна за телефонами:

Олександр Віталійович Плясецький - 068-120-98-01

З повагою
та сподіванням на конструктивну взаємодію,
Керівництво робочої групи

О.В. Плясецький ____________________
М. Філіпенко ____________________


ПРОЕКТ

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ


ПОСТАНОВА
Про затвердження правилорганізації та здійснення підводного полювання в Україні

З метою посилення охорони і відтворення водних живих ресурсів та забезпечення розвитку в Україні окремих видів любительського і спортивного рибальства Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є:

1. Затвердити правила організації та здійснення підводного полювання у внутрішніх водоймах України що додаються;

2. Визначити спеціально уповноваженим органом виконавчої влади в сфері розвитку підводного полювання – державне агентство рибного господарства;

3. Державному агентству рибного господарства:

- Забезпечити виконання правил здійснення підводного полювання в
Україні;
- Протягом січня – травня 2012 р. довести правила організації та здійснення підводного полювання в України територіальним структурним підрозділам Держрибагенства та громадськості;
- Протягом січня – травня 2012 р. спільно з громадськими об’єднаннями підводних мисливців, ЗМІ та Інтернет – порталів утворити при Державному агентстві рибного господарства Громадську раду по методичному забезпеченню розвитку системи підводного полювання в Україні;
- Протягом січня – жовтня 2012 р. розробити спільно з представниками громадськості та затвердити положення про Громадську раду по методичному забезпеченню розвитку системи підводного полювання в Україні.

Прем’єр-міністр України М. Азаров


ПРОЕКТ

Затверджено
Постановою Кабінету Міністрів
від _______ №________


ПРАВИЛА
організації та здійснення підводного полювання
в Україні

1. Загальні положення.

1. Ці правила встановлюють єдиний порядок організації та здійснення підводного полювання громадянами України та іноземцями в внутрішніх водоймах України.
Інші підзаконні нормативно-правові акти, які регулюють окремі питання здійснення підводного полювання, повинні ґрунтуватись на вимогах цих правил.
Заборона здійснення підводного полювання у нерестовий період регулюється наказами спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у межах термінів встановлених для любительської та спортивної риболовлі.
2. Особи, які здійснюють підводне полювання, повинні знати відповідні правила і неухильно дотримуватись їх.

3. Терміни, що наведені у цих Правилах, мають таке значення:

3.1 Підводне полювання – це вид любительського і спортивного рибальства, який здійснюється підводним мисливцем, безпосередньо в середовищі існування риби за допомогою спорядження для підводного полювання;
3.2 Підводний мисливець – громадянин України або іноземець який на власний ризик здійснює добування риби за допомогою спорядження для підводного полювання методом занурення в її природне середовище;
3.3. Спорядження для підводного полювання – будь-які не заборонені технічні засоби які використовуються підводним мисливцем при здійсненні підводного полювання.
3.4 Спеціально уповноважений орган виконавчої влади в сфері розвитку підводного полювання (Спеціально уповноважений орган) – орган виконавчої влади, визначений Кабінетом Міністрів України відповідальним за здійснення методологічного забезпечення розвитку системи підводного полювання в Україні;
3.5 Громадська рада по методичному забезпеченню розвитку системи підводного полювання в Україні (Громадська методична рада) – консультативно-дорадчий орган, створений при спеціально уповноваженому органі виконавчої влади з метою вивчення громадської думки та узагальнення пропозицій по особливо гострим питанням розвитку підводного полювання в Україні.
3.6 Ліцензія на право організації підводного полювання для іноземців – офіційний документ дозвільного характеру, який видається спеціально уповноваженим органом виконавчої влади або його територіальними представництвами підводним мисливцям, що отримали в установленому порядку звання інструктора з підводного полювання на право здійснювати комерційну організацію підводного полювання в Україні для іноземців.
3.7 Інструктор з підводного полювання – підводний мисливець, громадянин України, визнаний спеціально уповноваженим органом виконавчої влади як фахівець підводного полювання та якому видано відповідне посвідчення інструктора з підводного полювання.

4. Документи на право здійснення підводного полювання

4.1. Підводне полювання в Україні здійснюється підводним мисливцем на власний ризик і не може регулюватись введенням будь яких обов’язкових документів на право здійснення підводного полювання.
4.2. Спорядження для підводного полювання, в тому числi виготовлене власноруч не підлягає реєстрації та не потребує паспортів, дозволів або іншіх документів якщо інше прямо не передбачено Законами України.

5. Права та обов’язки підводних мисливців.

5.1 Підводний мисливець зобов’язаний:

5.1.1. Дотримуватись вимог цих правил та інших нормативно правових документів якими регулюються питання здійснення підводного полювання в Україні;
5.1.2. Дотримуватись встановлених норм вилову риби.
5.1.3. Для забезпечення безпеки при здійсненні підводного полювання підводний мисливець зобов’язаний:
- Перевірити спорядження для підводного полювання за допомогою якого буде здійснюватись підводне полювання;
- Бути уважним та вживати всіх засобів для своєї безпеки та безпеки оточуючих;
- Знаходитись на безпечній відстані від інших підводних мисливців які здійснюють підводне полювання на відповідній водоймі та відпочиваючих;
- Не запливати на ділянки водойми де знаходяться масові скупчення відпочиваючих (пляжі) з зарядженою ружницею;
- Транспортувати підводну рушницю як заводського так і саморобного виробництва в разрядженному стані;
- Не створювати своїми діями небезпеки для оточуючих.

5.2. Підводному мисливцю забороняється:

5.2.1. Здійснювати підводне полювання за допомогою автономних засобів для дихання;
5.2.2. Здійснювати інші небезпечні дії відповідальність за які передбачена Законами України та іншими нормативно-правовими документами.

5.3. Підводний мисливець має право:

5.3.1. Добувати всі дозволені до лову види риб відповідно до норм добичі риби у дозволені законом строки;
5.3.2. Здійснювати полювання на всіх водних об’єктах України де дозволено здійснювати любительське та спортивне рибальство, в тому числі на ділянках спеціального користування за умови наявності необхідних дозвільних документів.
5.3.3. Здійснювати підводне полювання у будь-який період доби, у встановлений законом термін, визначений для проведення любительської та спортивної риболовлі на дозволені види риби.
5.3.4. Отримувати від контролюючих інстанції точну інформацію з описом меж ділянок водойм де діє заборона на здійснення любительського та спортивного рибальства в тому числі строки відповідної заборони;
5.3.5. Отримати правову допомогу від громадських організації, громадської методичної ради та спеціально уповноваженого органу виконавчої влади;
5.3.6. Відступати від вимог законодавства в умовах дії непереборної сили або коли іншими засобами неможливо запобігти можливій загрозі шкоди власному життю чи здоров"ю або життю чи здоров"ю інших громадян.
5.3.7. Представляти свої інтереси у громадських організаціях підводних мисливців та у громадській методичній раді;
5.3.8. Направляти до спеціально уповноваженого органу виконавчої влади пропозиції з питань поліпшення системи підводного полювання в Україні.
5.3.9. Оскаржувати дії контролюючих інстанцій у вищестоящих інстанціях;
5.3.10. Користуватись іншими правами передбаченими нормативно правовими актами які регулюють питання здійснення любительського і спортивного рибальства;
5.3.11. Користуватись будь яким видом спорядження для підводного полювання в тому числі саморобним.
Забороняється встановлювати обов’язкове застосування окремих видів спорядження для здійснення підводного полювання.
5.3.12. Використовувати будь який вид обладнання, що потребує спеціальних дозвільних документів у відповідності до порядку використання відповідних технічних засобів.

6. Норми добичі водних живих ресурсів

6.1. Підводному мисливцю при здійсненні підводного полювання дозволяється добути не більше встановленої для любительської та спортивної риболовлі норми вилову водних живих ресурсів встановлених розмірів.

8. Контроль та нагляд за здійсненням підводного полювання в Україні.

8.1. Контроль та нагляд за здійсненням підводного полювання в Україні здійснюють виключно територіальні підрозділи спеціально уповноваженого органу;
8.2. Здійснення перевірок підводних мисливців може проводитись лише після закінчення останніми підводного полювання, на суходолі.
8.3. При здійсненні перевірок підводних мисливців забороняється вимагати документи які прямо не передбачені цими правилами.
8.4. Конфіскація спорядження підводного мисливця може бути здійсненно виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом.

8. Спеціально уповноважений орган виконавчої влади в сфері розвитку підводного полювання

8.1. Спеціально уповноважений орган виконавчої влади в сфері розвитку підводного полювання – державний орган виконавчої влади, визначений Кабінетом Міністрів України відповідальним за здійснення координації та методологічного забезпечення розвитку системи підводного полювання в Україні;
8.2. До функціональних обов’язків спеціально уповноваженого органу виконавчої влади в сфері розвитку підводного полювання віднесено безпосередню розробку методичного забезпечення з питань розвитку системи підводного полювання в Україні, згідно зподаннями громадської методичної ради; забезпечення роботи громадської методичної ради; присвоєння звання інструктора з підводного полювання, розгляд скарг та пропозицій з питань забезпечення нормального функціонування системи підводного полювання та інші питання, що випливають з цих правил.

9. Громадська рада по методичному забезпеченню розвитку системи підводного полювання в Україні (Громадська методична рада).

9.1. Громадська рада по методичному забезпеченню розвитку системи підводного полювання в Україні (Громадська методична рада) – консультативно-дорадчий орган створений при спеціально уповноваженому органі виконавчої влади з метою вивчення громадської позиції та підготовки пропозицій по особливо гострим питанням розвитку системи підводного полювання в Україні.
9.2. Громадська методична рада діє на підставі Конституції України, Законів України, постанов Кабінету Міністрів України, положення про спеціально уповноважений орган виконавчої влади, цих правил та відповідно до власного положення;
9.3. Громадська методична рада утворюється з представників громадських організацій підводних мисливців, представників ЗМІ та інтернет-порталів, які висвітлюють питання, пов'язані з підводним полюванням, а також підводних мисливців які не є членами громадських об’єднань і виявили бажання бути членами відповідної ради.
Забороняється обмежувати чисельний склад громадської методичної ради та відмовляти у входженні до її складу представників ЗМІ та інтернет-порталів, які висвітлюють питання, пов'язані з підводним полюванням, а також підводних мисливців які не є членами громадських об’єднань і виявили бажання бути членами відповідної ради.
9.4. До сфери компетенції громадської методичної ради належить - надання спеціально уповноваженому органу пропозицій щодо врегулювання основних проблемних питань розвитку системи підводного полювання в України; погодження кандидатури керівника структурного підрозділу спеціально уповноваженого орану виконавчої влади та інші повноваження, які визначені цими правилами, в тому числі в положенні про Громадську раду по методичному забезпеченню розвитку системи підводного полювання в Україні (Громадську методичну раду).
9.5. Особливо важливі питання розвитку системи підводного полювання в Україні, в тому числі зміна Правил підводного полювання в Україні можуть бути прийняті тільки одностайним рішенням громадської методичної ради.

10. Діяльність громадських об’єднань в сфері підводного полювання.

10.1 Громадські об’єднання, діяльність яких пов’язана з розвитком системи підводного полювання в Україні, мають право:
- делегувати одного представника до складу громадської методичної ради при спеціально уповноваженому органі виконавчої влади;
- надавати пропозиції спеціально уповноваженому органу виконавчої влади та громадській методичній раді з проблем розвитку підводного полювання в Україні;
- приймати участь у громадських обговореннях проектів нормативно- правових актів якими регулюються здійснення в Україні підводного полювання;
- надавати на розгляд громадської методичної ради пропозиції щодо кандидатур підводних мисливців для присвоєння звання інструктора з підводного полювання;
- надавати на розгляд громадської методичної ради та безпосередньо керівництву спеціально уповноваженого органу виконавчої влади матеріали щодо порушень чинного законодавства в сфері підводного полювання представниками контролюючих органів, в тому числі спеціально уповноваженим органом та його територіальними представництвами;
- приймати участь в засіданні громадської методичної ради при розгляді питань щодо порушень чинного законодавства в сфері підводного полювання представниками контролюючих органів;
- укладати угоди про співпрацю з власниками або користувачами водойм (в тому числі органами місцевого самоврядування).

11. Інструктор з підводного полювання

11.2. Інструктор з підводного полювання –звання, що присвоюється громадянам України – підводним мисливцям спеціально уповноваженим органом виконавчої влади за поданням громадської методичної ради як визнання професійності підводного мисливця.
11.3. Звання інструктор з підводного полювання може бути присвоєно підводним мисливцям, які мають стаж підводного полювання не менше 3 років і можуть довести відповідний факт, являються членом громадського об’єднання підводних мисливців та протягом останніх 5 років не притягувались до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення у сфері підводного полювання.
11.4. Присвоєння звання інструктора з підводного полювання відбувається за клопотанням громадського об’єднання, членом якого являється підводний мисливець до громадської методичної ради.
Після отримання клопотання громадська методична рада приймає рішення щодо рекомендації спеціально уповноваженому органу присвоїти відповідне звання та виготовити відповідне посвідчення інструктора з підводного полювання, або надає аргументовану відмову.
11.5. Рішення про присвоєння звання інструктора з підводного полювання приймається спеціально уповноваженим органом протягом місяця з дня надходження подання громадської методичної ради та оформлюється відповідним наказом.
В разі відмови спеціально уповноваженого органу у присвоєнні звання інструктора з підводного полювання до громадської методичної ради протягом місяця направляється аргументована відмова.
11.6. На підставі рішення про присвоєння звання інструктора з підводного полювання спеціально уповноважений орган виконавчої влади протягом двох тижнів виготовляє посвідчення встановленого зразку, яке видається підводному мисливцю на засіданні громадської методичної ради.
11.7. Форма та зміст посвідчення інструктора з підводного полювання приймаються громадською методичною радою та затверджується наказом спеціально уповноваженим органом.
11.8. Основні засади діяльності, в тому числі права та обов’язки інструктора з підводного полювання випливають з цих правил та інших нормативно-правових документів, в тому числі положення про інструктора з підводного полювання.
11.9. Рішення про позбавлення підводного мисливця почесного звання інструктора з підводного полювання може бути прийнято спеціально уповноваженим органом виконавчої влади лише на підставі висновку громадської методичної ради.
11.10. Розгляд питання щодо позбавлення звання інструктора з підводного полювання може бути порушено перед громадською методичною радою спеціально уповноваженим органом виконавчої влади, іншими органами виконавчої влади, установами та організаціями, громадськими об’єднаннями та фізичними особами за вчинення інструктором з підводного полювання адміністративного правопорушення пов’язаного з здійсненням підводного полювання.

12. Організація підводного полювання для іноземців

12.1. Комерційна організація підводного полювання в Україні для іноземців може здійснюватись лише інструктором з підводного полювання за умови наявності у нього ліцензії на право організації підводного полювання для іноземців.
12.2. Іноземці при здійсненні підводного полювання зобов’язані дотримуватись Законів України, Постанов Кабінету Міністрів України, цих правил та інших нормативно правових актів, якими регулюється питання здійснення підводного полювання та любительського і спортивного рибальства в Україні.

13. Відповідальність за порушення правил здійснення підводного полювання.

13.2. Порушення правил підводного полювання несе за собою відповідальність, визначену Законами України, цими правилами та іншими нормативно-правовими актами;
13.3. Відповідальність за порушення правил підводного полювання при здійсненні комерційної організації підводного полювання для іноземців несе інструктор з підводного полювання, який здійснював організацію підводного полювання для іноземців шляхом позбавлення ліцензії на право здійснювати організацію підводного полювання для іноземців.

_________________
С уважением, Фрай.
-----------------------------------------------

Хочешь изменить мир - начни с себя.

"Если вдруг вы стали для кого-то плохим, значит много хорошего было сделано для этого человека"
Л.Толстой


Вернуться к началу
 Профиль Персональный альбом  
 
 Заголовок сообщения: Re: Проект Правил організації та здійснення підводного полюв
СообщениеДобавлено: Чт фев 16, 2012 7:09 pm 
Не в сети
Старожил
Старожил
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Пн май 07, 2007 7:39 pm
Сообщения: 508
Откуда: Азовское море
Так для Азарова нужно было на русском все писать, он же прочесть не сможет :-)

_________________
Как трудно быть вежливым, когда ты прав!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Проект Правил організації та здійснення підводного полюв
СообщениеДобавлено: Пт фев 17, 2012 10:10 am 
Не в сети
Специалист
Специалист
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Сб сен 30, 2006 7:56 pm
Сообщения: 3871
Откуда: КОР "Охота и рыбалка"
немного перемудрили они с некоторыми положениями. перебдели. например: инструктором может быть человек, который 3 года погружается и 5 лет не имеет замечаний. т.е. если замечание - легче фамилию поменять.) + в нашей стране получить замечание - как два пальца об асфальт. а если у человека бизнес на тренерской работе построен? конкурент легко может его разрушить... и зачем это выносить в закон, если и без того общественность решает - достоин он быть инструктором или нет. и т.п.
В целом, то, что общественность активная - гуд.
Только одного не могу понять. Как неписанные законы выполняются, а писанные - нет? :du_ma_et:

_________________
The show must go on


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Проект Правил організації та здійснення підводного полюв
СообщениеДобавлено: Чт авг 08, 2013 10:12 pm 
Не в сети
Специалист
Специалист
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Сб сен 30, 2006 7:56 pm
Сообщения: 3871
Откуда: КОР "Охота и рыбалка"
Подскажите, а где сейчас действующие правила подводной охоты написаны?

_________________
The show must go on


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 4 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Перейти:  Ознакомьтесь с правилами нашего форума!


Все права на материалы, размещенные на форуме, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Полная или частичная перепечатка материалов допускается только с письменного разрешения администрации сайта.
Связаться с администрацией можно по адресу:
mail@ohota-ribalka.com.ua
Rambler's Top100 Rated by MyTOP HUNFI TOP100 пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ-
пїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ (пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ), пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ (пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ)
пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ VVV.RU .::пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅЛ‹ :: Top 100 ::.
Locations of visitors to this page
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB